Dyżur stomatologiczny

Ostry dyżur stomatologiczny powstał w odpowiedzi na trudną sytuację związaną z epidemią koronawirusa. Nie chcemy pozostawiać naszych Pacjentów bez pomocy ! Nasi lekarze solidarnie wyrazili chęć pełnienia dyżurów. Dzięki temu w przypadku pojawienia się nagłych dolegliwości bólowych zapewniamy szybkie i kompleksowe wsparcie.

Nasze kliniki w Komorowie (tel. 2275800023) i Warszawie (tel. 225065254) są otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17 oraz w soboty — od 10 do 15.

Wprowadziliśmy restrykcyjne procedury zmniejszające ryzyko przenoszenia wirusa.

Ze względu na dynamiczny i trudny do przewidzenia rozwój sytuacji, nasi Pacjenci mogą uzyskać bieżące informacje na temat kolejnych kroków podejmowanych przez naszą klinikę. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny lub obserwowanie mediów społecznościowych.

Dyżur stomatologiczny — kiedy działamy?

Ból zęba może pojawić się nagle. Jego przyczyny mogą wynikać z wcześniejszych zaniedbań, związanych m.in. z nieleczoną próchnicą lub być wynikiem utajonych procesów zapalnych występujących w tkankach okołowierzchołkowych martwych zębów lub przyzębia. Ból często jest też wynikiem urazów. Niepokojące sygnały pochodzące z jamy ustnej powinny być możliwie szybko zbadane, gdyż w ten sposób można zapobiec dalszemu rozwojowi stanu zapalnego. Często udaje się uniknąć ekstrakcji i eskalacji bólu.

Nagły ból zęba — jak możemy pomóc?

Doraźna opieka stomatologiczna jest dedykowana osobom, które doznały niespodziewanego ataku bólu zęba. Z usługi mogą skorzystać zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Skorzystanie z dyżuru stomatologicznego jest dużo lepsze od łagodzenia objawów środkami przeciwbólowymi, gdyż dzięki pomocy dentysty udaje się usunąć przyczynę dolegliwości.

W ramach dyżurów stomatologicznych oferujemy głównie usługi chirurgiczne ( ekstrakcje, nacięcie ropnia ) oraz endodontyczne ( zatrucie zęba, wymiana utraconych opatrunków, zakończenie rozpoczętego leczenia kanałowego) Podstawowym celem naszych działań jest złagodzenie bólu i przygotowanie Pacjenta do dalszych zabiegów w przyszłości. Poza tym zaopatrujemy zęby zachowawczo w przypadku utraconych wypełnień lub urazów. Szynujemy . Pacjentom leczonym ortodontycznie przyklejamy utracone zamki lub retainery. Pacjenci powinni zgłaszać się do nas w przypadku

  • Powstania opuchlizny w obrębie tkanek dziąseł i przyzębia
  • Intensywnego bólu zęba
  • Urazu zęba ( złamanie, zwichnięcie)

Na podstawie uzyskanych informacji możemy podjąć decyzję o konieczności:

  • natychmiastowej ekstrakcji zęba — zabieg rekomendowany w przypadku, gdy ząb nie kwalifikuje się do leczenia kanałowego i jednocześnie jest źródłem silnego bólu
  • podjęcia leczenia kanałowego . Endodoncja wkracza, gdy dojdzie do rozwoju stanu zapalnego miazgi, a chory ząb ma szansę zostać zrekonstruowany.

Pacjenci z bólem są przyjmowani priorytetowo. Nasze kliniki wyposażone są w sprzęt RTG do przeprowadzenia pełnej diagnostyki obrazowej zębów i kości twarzoczaszki. Pełnimy dyżur w warunkach maksymalnie możliwej do osiągnięcia aseptyki , w gabinetach pracujących w cyklu rotacyjnym w celu przeprowadzania pełnej dezynfekcji.po każdym pacjencie. Ściśle przestrzegamy procedur. Dzięki temu, mimo nietypowych okoliczności, nasi Pacjenci mogą liczyć na kompleksowe i profesjonalne wsparcie każdego dnia.