O nas

Klinika Stomatologiczna Uszyńscy Dental Clinic (pierwotna nazwa kliniki: Dormed) powstała w 1999 roku. Posiadamy własną pracownię protetyczną Uszyńscy Dental Lab, firmę szkoleniową Uszyńscy Academy oraz dwadzieścia dwa fotele stomatologiczne w dwóch lokalizacjach, w Komorowie i na warszawskim Żoliborzu.

Naszym celem było stworzenie miejsca, w którym współpraca pomiędzy stomatologami różnych specjalności owocowałaby mądrym, kompleksowym podejściem do pacjenta oraz planowaniem prac spójnych technicznie i artystycznie. Filozofią działania naszej firmy jest traktowanie stomatologii jako dziedziny sztuki. Standardem jest artystyczne podejście do każdej wykonywanej pracy.
Posiadanie własnej pracowni protetycznej stwarza komfortowe warunki leczenia. Na każdym etapie (projekt, przymiarka, korekta) korzystamy z konsultacji techników, co oznacza perfekcyjne i indywidualne podejście do każdej pracy. Jest to planowanie „od projektu do efektu”, łączące funkcję i estetykę. Kończymy indywidualnym napaleniem porcelany.

Wolni od kompromisów

Osiągnięcie tak wysokiego efektu estetycznego naszych prac stało się możliwe dzięki opracowaniu przez nas autorskiej metody podnoszenia wysokości zwarcia. Dzięki tej metodzie jesteśmy w stanie szybko i sprawnie odtworzyć prawidłowe warunki artykulacji i odbudować starte powierzchnie zębów. Wszystkie nasze prace, zarówno zachowawcze, jak i protetyczne, wykonywane są w prawidłowej wysokości zwarcia, co umożliwia przywrócenie pacjentowi stanu fizjologicznego sprzed lat. Nasze leczenie jest leczeniem przyczynowym, a nie tylko objawowym, więc zapewnia trwały efekt.

Klinika

Historia kliniki

Od zawsze chcieliśmy stworzyć wyjątkowe miejsce i wyjątkowe środowisko pracy, w którym będzie dobrze nie tylko nam, ale przede wszystkim naszym pacjentom. Postanowiliśmy więc zaprojektować i wybudować klinikę od podstaw. Szukaliśmy działki w kilku leśnych dzielnicach wokół Warszawy. Kiedy jednak w Komorowie, wychodząc z samochodu, stanęłam na podkowie, wiedziałam, że to musi być TO miejsce. Stara zardzewiała podkowa wisi teraz na ścianie w naszym gabinecie. Wierzycie w przeznaczenie? My uwierzyliśmy i budowa ruszyła…

Klinika w Komorowie

Klinika w Komorowie jest dziś rozpoznawalną marką, z której jesteśmy dumni. Praca pochłonęła nas całkowicie na 20 lat. Przez ten czas nazywaliśmy się DORMED. Odwiedziło nas ponad trzydzieści pięć tysięcy pacjentów, zbudowaliśmy silny, solidarny zespół, biorący odpowiedzialność za swoją pracę i dbający o pacjentów. Nieustannie się usprawniamy, udoskonalamy, rozbudowujemy. Wprowadzamy nowe technologie oraz stosujemy autorską, sprawdzoną przez nas i wypracowaną przez lata, metodykę leczenia.

Nasz zespół w 20. rocznicę otwarcia kliniki

Nowa klinika na Żoliborzu – Uszyńscy Dental Clinic Powązkowska 44

W 2019 roku otworzyliśmy drugą klinikę, będąca kolejnym etapem realizacji naszych marzeń. Po pięciu latach rewitalizacji zabytkowych Carskich Koszar, oddaliśmy pacjentom do dyspozycji piękny I funkcjonalny obiekt, wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt stomatologiczny I posiadający 11 foteli dentystycznych.

Uszyńscy Dental Clinic Powązkowska 44, to połączenie stomatologii ze sztuką. W jednym budynku skupiamy klinikę stomatologiczną, galerię sztuki współczesnej, firmę szkoleniową oraz fundację KISS, prowadzącą działalność charytatywną.

Uszyńscy Dental Clinic to przestrzeń artystyczna i miejsce, w którym organizujemy wieczory muzyczne, spotkania autorskie, wernisaże, koncerty. Promujemy wydarzenia kulturalne stolicy. Wnętrza, utrzymane w charakterze loftowym, są ukłonem w stronę lat 50 – 60 tych.

Poczekalnia kliniki pełni równocześnie funkcję galerii sztuki. Składa się ona z dwóch części: z rejestracji, ze stałą kolekcją sztuki współczesnej, oraz z holu, otwartego na ogród, mieszczącego wystawy czasowe.

Powązkowska 44 w roku 2019 – Uszyńscy Dental Clinic

Powązkowska 44 rok 2014 – przed rewitalizacją