Powązkowska 44

...z pasji do sztuki

Marzenia się spełniają! Po 5 latach projektowania, uzgodnień i budowy, spędzonych z przyjaciółmi architektami, rewitalizacja zabytku Carskich Koszar dobiegła końca. Oddaliśmy do dyspozycji pacjentów drugą klinikę w Warszawie. Uszyńscy Dental Clinic jest dla nas czymś więcej, niż tylko kliniką. Jest spełnieniem naszych marzeń o obcowaniu z pięknem i przenikaniu się dwóch światów – medycyny i sztuki.

“Zamysł architektoniczny był taki, żeby zostawić stary budynek nienaruszony i otoczyć go szklanym passe-partout. Umieścić go jak w ramie. Chcieliśmy połączyć stare z nowym, ale jednocześnie wyraźnie odgraniczyć jedno od drugiego. W efekcie zewnętrzna elewacja budynku stała się wnętrzem poczekalni – galerii.
Nowa część niemalże dotyka do starego budynku, a jednak nie do końca, bo dzieli je szklany strop.
W całym budynku znajduje się łącznie około 60 różnych pomieszczeń oraz garaż podziemny. Dużą część zajmuje przestrzeń wspólna poczekalni – galerii. W piwnicach znajduje się część techniczna. Parter zajmuje nasza klinika stomatologiczna. Pierwsze piętro należy do najemców. Znajduje się tam 20 gabinetów lekarskich różnych specjalności. Na ostatnim piętrze otwieramy wkrótce firmę szkoleniową Uszyńscy Academy, dysponujacą salami konferencyjnymi I fantomami do zajęć praktycznych.

Powązkowska 44 to wyjątkowy, interdyscyplinarny projekt. Jest tutaj przestrzeń otwarta dla mieszkańców Żoliborza. Można skorzystać z różnego rodzaju usług medycznych, ale przede wszystkim można wpaść, aby poczytać książkę, pooglądać obrazy, czy po prostu zwiedzić dawne koszary.
Jest to projekt w zamyśle prospołeczny. Dla nas to miejsce jest drugim domem. Zawsze chcieliśmy stworzyć wyjątkową przestrzeń dla siebie, naszych lekarzy, przyjaciół i pacjentów. Projekt Powązkowska 44 nie był dla nas wyłącznie projektem biznesowym. Był realizacją pewnej wizji, pasji, budowania więzi i tworzenia relacji międzyludzkich.”